KONST / Litografier / Färglitografi 12667020
nr 1266 7020
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Färglitografi, Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 35/50. Motivet: 74x54 cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:15:38
150 kr
300 kr
Alvar Sunol
Läs mer om Alvar Sunol